Z kolika částí se skládá Bunkr? 

Bunkr se skládá se 2 matrací a 2 polštářů ve tvaru trojúhelníku. Jedna matrace je 15 cm vysoká a je pevnější, slouží skvěle jako základna pro různé stavby. Druhá matrace je 10 cm vysoká, je to měkčí vrstva pro válení a lenošení či měkké dopady. 

Je potah Bunkru pratelný? 

Ano, je pratelný. Všechny 4 části jsou opatřeny zipem pro snadné sundávání a následné praní v pračce na doporučenou teplotu 30 °C. 

Jak je Bunkr veliký? 

Bunkr je v rozloženém stavu typu gauč dlouhý 180 cm a široký 80 cm. Dvě matrace, každá má 2 menší matrace (90x80 cm) spojené flexibilním spojem. Trojúhelník má rozměr 39x39 cm. 

Složený Bunkr, tj., matrace vyskládané na sobě, má rozměr 90x80x50 cm. 

Z čeho je Bunkr vyrobený? 

Ze změkčené polyuretanové hmoty s otevřenou strukturou. Potah je vyrobený ze sametu. 

Kde se Bunkr vyrábí? 

Vyrábí se v rodinné čalounické firmě v Jizerských horách. Každý Bunkr je ručně vyroben a projde rukami několika švadlenek, šiček, čalounic, střihaček a v  

 neposlední řadě neunikne nic bystrému oku výstupního kontrolora :) 

Je pěna v Bunkru bezpečná? 

Ano, je bezpečná. Splňuje nejnáročnější požadavky bezpečí stanovené EU, jen se nedoporučuje k jídlu :-) 

Je Bunkr opatřen nějakým speciálním nehořlavým typem látky? 

Ano, látka má cigaretový test 1021-1:2014-12 -  má sníženou hořlavost, v praxi to znamená, že je těžké ji zapálit. 

Kolik váží Bunkr? 

celý Bunkr -15 kg 

slabá matrace- 5 kg 

silná matrace -7 kg 

trojúhelník -1,5 kg 

Je Bunkr přenosný? 

Ano, je. Bunkr je opatřen madly na každé straně. V ohybu má madlo spojené pro snadný přenos z místa na místo, na každé straně též madlo pro snadné stavění bunkrů. 

Je Bunkr omezen váhovým limitem? 

Není, Bunkr je určen na hraní, lenošení, skákání, občasné přespání, to vše na vlastní nebezpečí. Každý rodič musí vyhodnotit způsob používání dle svého nejlepšího úsudku. Pokud, ale na Bunkru bude denně nocovat dospělý člověk, matrace se mnohem rychleji poničí. 

Jde potah lehce sundat? 

Každá část Bunkru je opatřena zipem, který vede kolem dokola. Je tedy velice snadné potah rozepnout a matraci vyndat. 

Pro jaký účel je Bunkr vyrobený? 

Bunkr je určen na hraní, lenošení, skákání, občasné přespání, to vše na vlastní nebezpečí. Každý rodič musí vyhodnotit způsob používání dle svého nejlepšího úsudku. Neručíme za místo použití, doporučujeme vždy vyklidit prostor v okolí plánovaného používání. Žádné hrany, ostré předměty, minimálně 1,5 m kolem dokola čistého prostoru. 

Máte nějaké doporučení, jak Bunkr čistit? 

Doporučení k čištění vnitřní části matrace po sundání potahu - doporučujeme čistit vzduchem, hlavně nenamáčet vodou. Pěnu doporučujeme čistit stejným způsobem jako koberce, například vysát. Nepoužívat čistící prostředky ani bělidla. 

Látkový potah má voděodpudivou úpravu - má zvýšenou odolnost proti proniknutí tekutin do struktury látky, která ovšem není trvalá. Tekutina se nedostane do struktury látky, pokud je okamžitě otřena/odsáta. 

Při menším znečištění doporučujeme použít vlhký hadřík, při větším vyprat v pračce na 30 °C. 

Je Bunkr voděodolný? 

Není voděodolný už jen kvůli vnitřní pěně, ale látka má speciální voděodpudivou úpravu, kdy je například po vylití čaje, třeba tekutinu neprodleně odsát, či otřít, a tekutina do látky nepronikne. 

Dá se prát v pračce na 30 °C 

 
Mohou domácí mazlíčci Bunkr nějak ohrozit/poškodit? 

Tak jako všechen nábytek v domě, ano :D Pokud budou opravdu chtít a prostě to začnou trhat, tak nepřežijou ani trubky od topení (mluvím z vlastní zkušenosti, jako hrdá majitelka hnědého Labradora :-)) Látka má  testování na zvýšenou odolnost, Martindale: 60 tis. cyklů, neznamená to, že je však nezničitelný, ale kočka i pes můžou v pohodě přejít či si lehnout a látka by se neměla zatrhávat. Není však určený jako pelech pro domácí mazlíčky, ale jsem si jistá, že Bunkr budou milovat jako náš pes :) 

Je Bunkr vyroben na venkovní použití? 

Klasický Bunkr NENÍ opatřen venkovním potahem k užití venku. Připravujeme verzi na léto, pro dovádění na zahradě i u bazénu. Pokud bude Bunkr na podkladové podložce, dle vlastního uvážení je možné ho použít venku, na vlastní riziko! Vliv slunečních paprsků a okolních vlivů by mohly narušit vzhled a funkce potahu.  

Určitě by neměl zmoknout, neměl by přijít do styku s krémy a jinými produkty určenými k ošetření pokožky, též není určený na opalování a není určený na použití u bazénu či jiné venkovní aktivity. 

Je Bunkr vhodný pro miminka? 

Jeho užití je vhodné pro děti od tří let, ale jak ho budete používat, je jen na Vás. Látka je bezpečná, avšak zatím nevlastníme certifikát z důvodů nákladné investice. Proto nemůžeme uvést, že pro miminka je vhodný. Má vlastnosti a parametry jako každý kvalitnější potah gauče. 

Je materiál vhodný ke klouzání? 

Ano je, ale na vlastní nebezpečí :) Potah je vyrobený ze sametu, který dává díky jemnému vláknu možnost dobré kluznosti a zároveň pevnosti - tolik potřebné pro dětské skotačení. 

Dají se kombinovat barevné kombinace na Bunkru? 

Můžete si vybrat z několika barevných variant, které jsou ale v tuto chvíli prodávány vždy jen jako celek. Barvy Bunkru budeme postupně přidávat, měnit, kombinovat, ale to vše až časem, dle vašich ohlasů, nápadů a připomínek. Proto nás neváhejte kontaktovat s případným nápadem :-) Potah bude možné koupit samostatně, a pak už bude jen na vás, jakou barevnou kombinaci vytvoříte. Rádi se inspirujeme z fotografií, které s námi budete sdílet. 

Je možné zvolit jiný typ látky na Bunkr? 

Záměrně jsme vybrali samet. Je to látka s mnoha výhodami, jež splňuje všechny naše představy o skvělém potahu. Je nádherně hebký, měkký, snadno udržovatelný, klouže, ale zároveň se do sebe "zasekne" , takže matrace na matraci neklouže, ale pevně drží. Když se, ale chcete sklouznout, jedete jako po másle :-) 

Bude Bunkr dostupný i v jiných barevných kombinacích? 

Ano, bude. Barvy budeme obměňovat dle vašich ohlasů. Budou i speciální limitované edice. 

Jak je nejlepší Bunkr skladovat, když ho zrovna nepoužívám? 

Je velice důležité, aby pěna nebyla zatížená. Neskladovat ji vakuovanou - dlouhodobé vakuování ji škodí. Nepřehýbat, nemuchlat, neměla by se skladovat ve vlhku. Matrace musí větrat jako každá jiná. 

Je vhodné na Bunkru dlouhodobě spát? 

Není určen ke každodennímu spaní, spíše je vhodný pro občasné přespání. Jako každá matrace, na které se spí, i když jen občas, potřebuje dobře větrat, a tak je dobré ji preventivně vysávat. 

K čemu jsou určená madla na Bunkru? 

Madla nejsou určena k tahání zátěže, pouze k přemisťování matrací. Při přemisťování by na matraci neměl nikdo sedět.